VILNIAUS TEATRE „LĖLĖ“ VYKS IV-TAS TEATRŲ FESTIVALIS „KARALIAUK!“

2023 10 06


Ketvirtasis teatrų festivalis „Karaliauk!“: jauną asmenybę ugdo kūrybiškas mąstymas, drąsa ir meninė saviraiška

Vilniaus teatre „Lėlė“ spalio 9 d. nuo pat ryto iki sutemų bursis Vilniaus moksleiviai – vyks teatrų festivalis „Karaliauk! 2023“. Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ kas du metus organizuojamas vienos dienos renginys vyks ketvirtąjį kartą. Programoje net 6 spektakliai ir ypatinga festivalio tradicija – meniniai skaitymai „Karališko žodžio valanda“. Žiūrovai ir aktyvūs jaunųjų aktorių gerbėjai bei palaikytojai laukiami nuo 10.30 val.
Įėjimas – nemokamas.

Teatro abėcėlės besimokantys įvairaus amžiaus teatro studijos „Elementorius“ nariai ir svečiai – Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku-kū“ bei Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija „N-7“ kvies visus norinčius kartu pasidžiaugti kerinčiu ir jaudulio kupinu teatro pasauliu. Festivalis suteiks galimybę dalyviams išbandyti save, parodyti savo spektaklius ir sužibėti profesionalioje scenoje.

„Kūrybiškas mąstymas, drąsa ir meninė saviraiška – tai pagrindinės gijos ugdančios jauną asmenybę, o teatras bene labiausiai tam tinkama vieta. Šis festivalis yra kūrybiškumo ir tikrumo šventė, kurioje jaunieji teatro scenos bičiuliai dalinasi savo kūryba ir ieško kelio į žiūrovų širdis“, – sako festivalio „Karaliauk!“ sumanytojai ir organizatoriai, Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ vadovai Eglė ir Gediminas Storpirščiai.

Moksleivių aistra vaidybai, improvizacijai ir režisūrai – kelias į ypatingą bendrystę ir asmeninį augimą, leidžiantis atskleisti savo kūrybines galias ir suteikiantis galimybę pažinti save, draugus bei save tarp draugų.

„Pasirodymai festivalio erdvėje išsiskiria tuo, kad čia susirenka daugybė žmonių, kurie trokšta pasidalinti tuo, ką kuria. Festivalis vyksta visą dieną, todėl žiūrovai ir dalyviai gali užsimiršti, atsiskyrę nuo viso išorinio pasaulio ir sutelkti dėmesį tik į spektaklius“, –  pasakoja Gabija Urniežiūtė, o Ainis Storpirštis jai antrina, pabrėždamas, kad atviras festivalio formatas leidžia vaikams ne tik susitikti su publika, kurią sudaro ypatingas artimųjų ir draugų palaikymas, bet ir su žmonėmis iš šalies bei kolegomis iš kitų miestų. Tai padeda vaikams patirti ir ugdyti visiškai kitokį atsakomybės už savo darbą ir draugiškos konkurencijos jausmą.

 „Karaliauk! 2023“ programoje – šeši spektakliai, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas autorinei kūrybai, nacionalinei dramaturgijai ir lietuviškumui. Popiet atsikvėpti tarp spektaklių kviesiančioje meninių skaitymų programoje „Karališko žodžio valanda“ skambės lietuvių rašytojų kūryba. Ją skaitys jaunieji nacionalinių moksleivių skaitovų konkursų dalyviai ir laureatai – buvę ir esami elementoriečiai bei festivalio svečiai, kurie įprasmins svarbiausias teatrinės raiškos priemones: žodį – kalbą – mintį.

Renginio pradžioje skambės ir iškilmingai atidaromo festivalio himnas. Jį atliks pats autorius – aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Ainis Storpirštis – teatro studijos „Elementorius“ įkūrėjos ir šio festivalio šūkio „Jei jau esi scenoje – Karaliauk!“, iš kurio ir gimė pavadinimas, autorės Valerijos Karalienės anūkas.

Festivalio programa:

10.30 val.
Festivalio atidarymas

11.00 val.
Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“ jauniausiųjų grupė
Spektaklis „Našlaitė Elenytė ir broliukas avinukas“, pagal lietuvių liaudies pasaką
Režisieriai Gabija Urniežiūtė ir Ainis Storpirštis

12.00 val.
Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“ jaunučių grupė
Autorinis spektaklis „Be Jūsų nebūtų mūsų“
Kūrė trupė „Elementaru“
Vadovai Gabija Urniežiūtė ir Ainis Storpirštis

13.00 val.
Pietaukim-bendraukim

14.15 val.
„Karališko žodžio valanda“ – meniniai skaitymai
Lietuvių  rašytojų kūrybą skaito respublikinių skaitovų konkursų dalyviai ir laureatai

15.30 val.
Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku-kū“
Spektaklis „O, kalnas!..“, pagal knygą „Kupiškio krašto archeologinės ir mitologinės vertybės“
Režisierė Vita Vadoklytė

16.30 val.
Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ jaunių grupė
Autorinis spektaklis „Čia kas nors yra“
Režisierė Eglė Storpirštienė

17.45 val.
Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija „N-7“
Spektaklis „Pokalbiai“, pagal Teklės Kavtaradzės pjesę „Keletas pokalbių apie (Kristų)“
Režisierė Janina Matekonytė-Antanėlienė

19.20 val.
Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ jaunimo grupė
Improvizacinis spektaklis „Skraidantis krėslas“, pagal Enid Blaiton knygą „Stebuklingas norų krėslas“
Režisieriai Gediminas Storpirštis ir Vytautas Rašimas

 

Jaunatviško teatrų festivalio „Karaliauk!“ sumanytojai ir širdis – Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“ – seniausia, beveik 60 metų gyvuojanti, teatro studija Lietuvoje, neretai savo narius suburianti visam gyvenimui. Ji dramos meno pradžiamoksliu tapo tokiems garsiems menininkams, kaip Vytautas Kernagis, kino kritikė Izolda Keidošiūtė, aktoriai Ingeborga Dapkūnaitė, Dainius Kazlauskas, Saulius Balandis, Elžbieta Latėnaitė, Andrius Bialobžeskis, Saulius Bareikis, Nelė Savičenko, teatrologė prof. Ramunė Marcinkevičiūtė, poetas Aidas Marčėnas ir daugybei kitų.

Gausioje ir draugiškoje „Elementoriaus“ šeimoje, kurią atsakingai ir su meile augina Eglė ir Gediminas Storpirščiai – šiuo metu apie 80 narių, kurie trokšta išmėginti jėgas scenoje. Jaunučių grupių vadovai – Gabija Urniežiūtė ir Ainis Storpirštis (buvęs elementorietis), jaunių grupės vadovė – Eglė Storpirštienė (buvusi elementorietė) ir jaunimo grupės vadovai – Gediminas Storpirštis ir Vytautas Rašimas (buvę elementoriečiai).

Kūryba, šiluma, azartas, tradicijos, draugystė, pagarba, bendruomenė, palaikymas, atsakomybė, nuoširdumas, juokas, augantis talentas ir be abejo salėje gęstančios šviesos – teatrų festivalis „Karaliauk!“ – spalio 9 d., pirmadienį, nuo 10.30 val., Vilniaus teatre „Lėlė“, Arklių g. 5. 

Daugiau informacijos apie festivalį feisbuke: https://www.facebook.com/events/755775189336467/

Renginio organizatorių informacija